

$50.40
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Compatible with 236 Aprilia vehicle(s)
Compatible with 37 Benelli vehicle(s)
Compatible with 10 Bimota vehicle(s)
Compatible with 6 Cagiva vehicle(s)
Compatible with 2 Can-Am vehicle(s)
Compatible with 2 Derbi vehicle(s)
Compatible with 533 Ducati vehicle(s)
Compatible with 1 Harley Davidson vehicle(s)
Compatible with 8 Honda vehicle(s)
Compatible with 12 Indian vehicle(s)
Compatible with 50 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 42 KTM vehicle(s)
Compatible with 3 Mondial vehicle(s)
Compatible with 36 Moto Guzzi vehicle(s)
Compatible with 3 Moto Morini vehicle(s)
Compatible with 67 MV Agusta vehicle(s)
Compatible with 7 Piaggio vehicle(s)
Compatible with 13 Triumph vehicle(s)
Compatible with 2 Victory vehicle(s)Specs:
| Class: | Brake Pads & Shoes |
| Division: | Brakes |
| Length Imperial: | 2-1/8" |
| Length Metric: | 54.05 mm |
| Material: | Copper Alloy |
| Mounting Position: | Front/Rear/Rear Right |
| Product Name: | Brake Pad |
| Product Type: | Brakes |
| Purpose: | Oem Equivalent |
| Riding Style: | ATV/Street |
| Segment: | Street |
| Style: | FA-HH Series |
| Sub Class: | Brake Pads |
| Thickness Imperial: | 16"/5 |
| Thickness Metric: | 7.9 mm |
| Type: | Sintered Metal |
| Units: | Set of 2 |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility