

$50.40
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Compatible with 10 Aprilia vehicle(s)
Compatible with 18 ATK vehicle(s)
Compatible with 18 BMW vehicle(s)
Compatible with 10 CCM vehicle(s)
Compatible with 91 Ducati vehicle(s)
Compatible with 35 Gas Gas vehicle(s)
Compatible with 8 Harley Davidson vehicle(s)
Compatible with 75 Husaberg vehicle(s)
Compatible with 380 Husqvarna vehicle(s)
Compatible with 5 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 726 KTM vehicle(s)
Compatible with 97 Moto Guzzi vehicle(s)
Compatible with 32 Royal Enfield vehicle(s)
Compatible with 23 Sherco vehicle(s)
Compatible with 54 TM vehicle(s)
Compatible with 41 Triumph vehicle(s)
Compatible with 6 Vertemati vehicle(s)
Compatible with 13 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Class: | Brake Pads & Shoes |
| Division: | Brakes |
| Length Imperial: | 3-45/64" |
| Length Metric: | 94 mm |
| Material: | Copper Alloy |
| Mounting Position: | Front/Rear |
| Product Name: | Brake Pad |
| Product Type: | Brakes |
| Purpose: | Oem Equivalent |
| Riding Style: | Off-Road/Street |
| Segment: | Offroad |
| Style: | FA-HH Series |
| Sub Class: | Brake Pads |
| Thickness Imperial: | 19/64" |
| Thickness Metric: | 7.5 mm |
| Type: | Sintered Metal |
| Units: | Set of 2 |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility