

$754.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
The Wiseco Garage Buddy Engine Rebuild Kit provides a comprehensive solution for both bottom and top-end engine rebuilds. This all-in-one kit includes essential components, ensuring a hassle-free experience while saving time and money.
Compatible with 84 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Bore - Oversize Metric: | +0.50 mm |
| Bore - Oversize: | +0,50 mm |
| Bore Size Metric: | 83.50 mm |
| Class: | Complete Engine Rebuild Kit |
| Compression Ratio Imperial: | 10.25:1 |
| Displacement: | 350 cc |
| Division: | Engine |
| Engine Type: | 4-Stroke |
| Model: | Garage Buddy |
| Piston Diameter Metric: | 83.45 mm |
| Piston Material: | 2618 Aluminum Alloy |
| Product Name: | Rebuild Kit |
| Product Type: | Engine |
| Riding Style: | ATV |
| Sale: | Closeout |
| Segment: | ATV/UTV |
| Skirt Coating: | ArmorGlide® |
| Style: | Forged Series Piston |
| Type: | Engine |
| Units: | Kit |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility