


$30.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
The ODI Half Waffle V2 Lock-On Grips offer a revolutionary solution for motocross and off-road enthusiasts. Designed to fit any 7/8" handlebar with a twist throttle, these grips ensure a secure and slip-free performance. Ideal for electric dirt bikes like Stark, Surron, Rawrr, and Talaria, they feature:
Compatible with 29 Beta vehicle(s)
Compatible with 137 Gas Gas vehicle(s)
Compatible with 129 Honda vehicle(s)
Compatible with 143 Husqvarna vehicle(s)
Compatible with 100 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 468 KTM vehicle(s)
Compatible with 61 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 133 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Orange |
| Base Finish: | Flat |
| Class: | Grips and Grip Accessories |
| Color: | Fluorescent Orange |
| Color/Finish: | Flat/Orange |
| Division: | Handlebars & Controls |
| Features: | Includes Throttle Tube |
| For Handlebar Diameter Imperial: | 7/8" |
| Length Imperial: | 5" |
| Length Metric: | 12.5 cm |
| Material: | Rubber |
| Model: | MX/V2 |
| Mount Type: | Lock-On |
| Pattern: | Half Waffle |
| Product Name: | Grips |
| Product Type: | Grips |
| Riding Style: | Off-Road |
| Segment: | Offroad |
| Style: | Cam/Closed End/Flange/Half Waffle |
| Sub Class: | Grips |
| Texture: | Medium |
| Units: | Pair |
| Variant: | N/A / Flo Orange |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility