

$129.95
Was $146.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Compatible with 148 Honda vehicle(s)
Compatible with 46 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 96 Kubota vehicle(s)
Compatible with 125 Kymco vehicle(s)
Compatible with 187 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 280 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Black |
| Base Finish: | Matte |
| Bolt Hole Pattern: | 110/4 |
| Color/Finish: | Black/Machined/Matte |
| Load Capacity Imperial: | 1150 lb |
| Load Capacity Metric: | 522 kg |
| Load Capacity: | 522 kg (1150 lb) |
| Material: | Aluminum |
| Model: | 416X |
| Mounting Position: | Rear |
| Product Name: | Wheel |
| Riding Style: | ATV/UTV |
| Rim Diameter: | 12" |
| Rim Width: | 8" |
| Size: | 12x8 |
| Type: | Standard Lip |
| Units: | Each |
| Wheel Offset: | 4+4 |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility