

$612.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
The MC465 UTV Jack from K&L lets you service U.T.V.’s without mounting sidepanels to your existing lift. The wide footprint offers the stability you need when working on these units, and keeps the weight centered, an important safety consideration
Specs:
| Class: | Lifts, Stands & Garage Items |
| Color/Finish: | Gold/Zinc |
| Division: | Shop, Tools & Trailers |
| Lift Control: | Hex Drive |
| Lift Method: | Mechanical |
| Load Capacity Imperial: | 1100 lb |
| Maximum Height Imperial: | 13" |
| Platform Length Imperial: | 23" |
| Platform Width Imperial: | 2"/5-1 |
| Product Name: | Lift |
| Product Type: | Tools |
| Riding Style: | ATV/UTV |
| Segment: | Universal |
| Type: | Center Jack |
| Units: | Each |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility