

$33.62
Was $38.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Twin Air Fuel Filter
The Twin Air Fuel Filter is an essential component for maintaining optimal performance in your powersports vehicle. Designed with precision and durability in mind, this fuel filter ensures that your engine receives clean fuel, enhancing efficiency and longevity.
Upgrade your vehicle's fuel system with the Twin Air Fuel Filter and experience improved performance and reliability on every ride.
Compatible with 33 Polaris vehicle(s)
Compatible with 28 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 21 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Orange |
| Body Length Imperial: | 15/32" |
| Body Outside Diameter Imperial: | 1-11/16" |
| Class: | Fuel Filters |
| Color/Finish: | Black/Orange |
| Division: | Intake |
| Features: | Includes Threaded Cap/Straight Inline Filter Angle |
| Filter Media Material: | Nylon |
| For Fuel Line Size Imperial: | 1-5/8" |
| Material: | Micron Nylon |
| Micron Rating: | 40 microns |
| Product Name: | Fuel Filter |
| Product Type: | Intake/Carb/Fuel System |
| Riding Style: | ATV/Off-Road/UTV |
| Segment: | Offroad |
| Units: | Each |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility