

$192.75
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Renthal Twinwall Handlebars 1-1/8"
The Renthal Twinwall Handlebars are designed for serious riders seeking enhanced performance and durability. These handlebars are a perfect upgrade for any ATV or off-road enthusiast, providing superior control and comfort on challenging terrains.
Compatible with 43 Beta vehicle(s)
Compatible with 81 Gas Gas vehicle(s)
Compatible with 508 Honda vehicle(s)
Compatible with 36 Husaberg vehicle(s)
Compatible with 324 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 269 KTM vehicle(s)
Compatible with 84 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 146 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Blue |
| Base Finish: | Anodized |
| Clamping Diameter Imperial: | 1-1/8" |
| Clamping Width Imperial: | 16"/4-5 |
| Color/Finish: | Blue |
| Controls Diameter Imperial: | 7/8" |
| Features: | Crossbar/Includes Pad/Knurled Clutch End |
| Handlebar Diameter Imperial: | 1-1/8" |
| Height Imperial: | 4-1/8" |
| Material: | Aluminum |
| Product Name: | Handlebar |
| Pullback/Sweep Imperial: | 2-1/8" |
| Riding Style: | ATV/Off-Road |
| Rise Imperial: | 2"/2-1 |
| Style: | Universal |
| Type/Bend: | RC/Twinwall |
| Units: | Each |
| Width Imperial: | 31-5/8" |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility