

$42.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Compatible with 7 Aprilia vehicle(s)
Compatible with 17 Beta vehicle(s)
Compatible with 38 BMW vehicle(s)
Compatible with 11 Buell vehicle(s)
Compatible with 67 Ducati vehicle(s)
Compatible with 13 Gas Gas vehicle(s)
Compatible with 48 Harley Davidson vehicle(s)
Compatible with 52 Honda vehicle(s)
Compatible with 13 Husaberg vehicle(s)
Compatible with 39 Husqvarna vehicle(s)
Compatible with 342 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 117 KTM vehicle(s)
Compatible with 219 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 150 Triumph vehicle(s)
Compatible with 4 Victory vehicle(s)
Compatible with 219 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Fork Tube Diameter Metric: | 43.00 mm |
| Inner Bushing Width Metric: | 20.00 mm |
| Material: | Aluminum/PTFE |
| Model: | Super Slick |
| Mounting Position: | Inner |
| Product Name: | Bushing |
| Riding Style: | Off-Road/Street |
| Thickness Metric: | 1.00 mm |
| Type: | Fork |
| Units: | Pair |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility