

$87.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Compatible with 4 Aeon vehicle(s)
Compatible with 5 Aprilia vehicle(s)
Compatible with 34 Arctic Cat vehicle(s)
Compatible with 3 BMW vehicle(s)
Compatible with 11 Cannondale vehicle(s)
Compatible with 27 E-Ton vehicle(s)
Compatible with 1 Gas Gas vehicle(s)
Compatible with 153 Honda vehicle(s)
Compatible with 76 Husaberg vehicle(s)
Compatible with 55 Husqvarna vehicle(s)
Compatible with 7 Kasea vehicle(s)
Compatible with 52 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 1 Kolpin vehicle(s)
Compatible with 66 KTM vehicle(s)
Compatible with 32 Kymco vehicle(s)
Compatible with 86 Polaris vehicle(s)
Compatible with 64 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 2 SYM vehicle(s)
Compatible with 247 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Battery Capacity: | 6 Ah |
| CCA/Ampere: | 130 A |
| Height Imperial: | 4-1/8" |
| Length Imperial: | 16"/4-7 |
| Negative Terminal Location: | Left |
| Positive Terminal Location: | Right |
| Product Name: | Battery |
| Riding Style: | ATV/Off-Road/Street |
| Units: | Each |
| Weight Imperial: | 4.6 lb |
| Width Imperial: | 2-3/4" |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility