

$30.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
ODI redesigned the Lock On System to make it easier to install and provide more comfort. By eliminating the ouside clamp, they have made the NEW Lock-on system ideal for riders who prefer to ride on the outside edge of their grips. It’s also ideal for riders who prefer rubber ends as opposed to end plugs.
Compatible with 29 Beta vehicle(s)
Compatible with 137 Gas Gas vehicle(s)
Compatible with 129 Honda vehicle(s)
Compatible with 143 Husqvarna vehicle(s)
Compatible with 100 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 468 KTM vehicle(s)
Compatible with 61 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 133 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Orange |
| Base Finish: | Flat |
| Class: | Handlebar Controls & Component |
| Color: | Orange |
| Color/Finish: | Flat/Orange |
| Division: | Handlebars & Controls |
| For Handlebar Diameter Imperial: | 7/8" |
| Graphic: | ODI |
| Length Imperial: | 5" |
| Length Metric: | 12.5 cm |
| Material: | Composite |
| Model: | Rogue/V2 |
| Mount Type: | Lock-On |
| Product Name: | Grips |
| Product Type: | Grips |
| Riding Style: | Off-Road |
| Segment: | Offroad |
| Style: | Closed End/Flange/No Waffle |
| Sub Class: | Throttle Controls |
| Texture: | Soft |
| Units: | Pair |
| Variant: | N/A / Orange |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility