


$13.08
Was $16.28
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Spark Plug
Compatible with 30 Aprilia vehicle(s)
Compatible with 6 BMW vehicle(s)
Compatible with 10 Buell vehicle(s)
Compatible with 5 Husaberg vehicle(s)
Compatible with 36 Husqvarna vehicle(s)
Compatible with 16 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 135 KTM vehicle(s)
Compatible with 3 MV Agusta vehicle(s)
Compatible with 37 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Center Electrode Projection: | Non-Projected |
| Center Electrode Type: | Standard |
| Class: | Spark Plugs & Components |
| Division: | Lights & Electrical |
| Electrical Resistance: | 5k Ohms |
| Electrode Tip Material: | Nickel Alloy |
| Ground Electrode Configuration: | Single |
| Ground Electrode Shape: | Standard |
| Heat Range: | 9 |
| Hex Size Metric: | 16 mm |
| Model: | CR9EKB |
| Product Name: | Spark Plug |
| Product Type: | Spark Plugs |
| Riding Style: | Off-Road/Snow/Street/Watercraft |
| Segment: | Universal |
| Spark Gap Imperial: | 0.031" |
| Spark Gap Metric: | 0.8 mm |
| Spark Gap: | 0,8 mm (0,031") |
| Style: | Standard |
| Sub Class: | Spark Plugs |
| Terminal Configuration: | Solid Terminal |
| Thread Reach Metric: | 19.1 mm |
| Type: | Resistor |
| Units: | Each |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility