

$46.19
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MOTION PRO Armor Coat Choke Cable
The MOTION PRO Armor Coat Choke Cable is designed for street riders seeking both performance and style. This premium choke cable features a durable construction that ensures reliable operation while enhancing the aesthetic of your motorcycle.
This choke cable is an essential upgrade for any street motorcycle enthusiast looking to improve both functionality and style. With its combination of robust materials and sleek design, the MOTION PRO Armor Coat Choke Cable is the perfect choice for enhancing your ride.
Compatible with 44 Honda vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Silver |
| Base Finish: | Chrome |
| Cable Type: | Choke |
| Class: | Control Cables |
| Color/Finish: | Chrome |
| Division: | Handlebars & Controls |
| Housing Length Imperial: | 2"/42-1 |
| Housing Length Metric: | 108 cm |
| Housing Length: | 108 cm (42-1/2") |
| Housing Material: | Stainless Steel |
| Model: | Armor Coat |
| Overall Length Imperial: | 47" |
| Overall Length Metric: | 119.5 cm |
| Product Name: | Cable |
| Product Type: | Cable/Hydraulic Control Lines |
| Riding Style: | Street |
| Segment: | Street |
| Size Imperial: | Standard |
| Size Metric: | Standard |
| Style: | Braided |
| Sub Class: | Choke |
| Type: | Choke |
| Units: | Each |
| Variant: | Stock |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility