

$589.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
The KFI ATV/UTV Pro Poly Snow Blade is designed for optimal performance in snow removal. This durable plow features a robust poly construction that ensures longevity and resistance to wear. Key benefits include:
Upgrade your winter equipment with the KFI Pro Poly Snow Blade for reliable snow management.
Compatible with 98 Arctic Cat vehicle(s)
Compatible with 252 Can-Am vehicle(s)
Compatible with 29 CFMOTO vehicle(s)
Compatible with 111 Honda vehicle(s)
Compatible with 117 Kawasaki vehicle(s)
Compatible with 6 Kymco vehicle(s)
Compatible with 229 Polaris vehicle(s)
Compatible with 55 Suzuki vehicle(s)
Compatible with 75 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Class: | Plows |
| Color/Finish: | Black/Powder-Coated |
| Division: | Plows & Winches |
| Duty: | Heavy Duty |
| Features: | Snow Flap |
| Height Imperial: | 27" |
| Material: | Steel |
| Product Name: | Blade |
| Product Type: | Plow |
| Riding Style: | ATV/Snow/UTV |
| Segment: | ATV/UTV |
| Sub Class: | Plow Blades |
| Type: | Plow |
| Units: | Each |
| Variant: | 66" |
| Width Imperial: | 66" |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility