


$329.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
If King Louie rode a motorcycle, we’re willing to bet it’d be a Bagger with some apes. Louie Bagger, or Louie B for short, is our sky-high handlebar that gives you that tall, exaggerated look with a classic finish. No matter what jungle you’re riding through, be sure to stand out with the Louie B.
Compatible with 228 Harley Davidson vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Black |
| Base Finish: | Flat |
| Clamping Diameter Imperial: | 1" |
| Class: | Handlebars & Components |
| Color: | Black |
| Color/Finish: | Black/Flat |
| Controls Diameter Imperial: | 1" |
| Division: | Handlebars & Controls |
| End Rise Imperial: | 19" |
| Features: | Cable Throttle Application/Knurled Center/Notched for Throttle-By-Wire |
| Finish: | Matte |
| Handlebar Diameter Imperial: | 1" |
| Height Imperial: | 19" |
| Material: | Steel |
| Outside Diameter: | 1.25 in. |
| Product Name: | Handlebar |
| Product Type: | Handlebars |
| Pullback/Sweep Imperial: | 11" |
| Riding Style: | Street |
| Rise Imperial: | 19" |
| Segment: | V-Twin |
| Type/Bend: | Bagger/Louie |
| Units: | Each |
| Variant: | 19" Rise / Matte Black Black |
| Width Imperial: | 2"/36-1 |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility