

$325.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
After 5 years of successful results and 7 winning world titles, Braking launches the second generation of their SK. WK has a directional carrier, which is 9% lighter than the previous one, a new profile for its outer ring thanks to cooperating with the strongest teams in the world, and a directional seat with a 14° angle. WK has 2 versions: high and low outer ring, according to the specific application.
Compatible with 139 Aprilia vehicle(s)
Compatible with 52 Benelli vehicle(s)
Compatible with 46 Bimota vehicle(s)
Compatible with 5 BMW vehicle(s)
Compatible with 3 Cagiva vehicle(s)
Compatible with 382 Ducati vehicle(s)
Compatible with 13 KTM vehicle(s)
Compatible with 19 Laverda vehicle(s)
Compatible with 225 Moto Guzzi vehicle(s)
Compatible with 35 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Bolt Pattern: | 6 Hole |
| Class: | Brake Rotor & Hub Assembly |
| Division: | Brakes |
| Inside Diameter Imperial: | 2-33/64" |
| Inside Diameter Metric: | 64 mm |
| Material: | Aluminum/Stainless Steel |
| Model: | SK2 |
| Mounting Position: | Front Left |
| Outside Diameter Imperial: | 12-19/32'' |
| Outside Diameter Metric: | 320 mm |
| Position: | Front Left |
| Product Name: | Brake Rotor |
| Product Type: | Brakes |
| Riding Style: | Street |
| Rotor: | Wave/Contour |
| Segment: | Street |
| Shape: | Contour |
| Sub Class: | Brake Rotors |
| Type: | Two Piece (Floating) |
| Units: | Each |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility