


$79.98
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Get wrapped up in these classic pieces of eyewear with an aggressively sculpted frames made of Grilamid TR90 in a black matte finish. Three sets of shatter resistant polycarbonate interchangeable lenses include anti-fog smoked, amber and clear lenses. Two sets of removable foam aid in the reduction of wind blasts and prevention of fogging. Finally, the detachable, adjustable strap gives the maximum amount of options for the multiple functions of this pair of eyewear.
Specs:
| Base Color: | Black |
| Base Finish: | Matte |
| Class: | Sunglasses |
| Color: | Black |
| Display Color/Finish: | Black |
| Display Lens Color/Finish: | Amber/Clear/Smoke |
| Division: | Eyewear |
| Features: | Interchangeable Lens |
| Frame Width: | 145 mm |
| Lens Height: | 43 mm |
| Lens Width: | 65 mm |
| Lens: | Single |
| Material: | Grilamid Tr90/Polycarbonate |
| Model: | Raptor II |
| Product Name: | Sunglasses |
| Product Type: | Eyewear |
| Riding Style: | Dual-Sport/Adventure Touring /Bicycle/Street |
| Segment: | Universal |
| Size Group: | Adult |
| Size: | Small Frame |
| Temple Width: | 120 mm |
| Type: | Wrap Around Design |
| Units: | Each |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility