


$29.98
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
Paragon Sunglasses
Specs:
| Base Color: | Clear |
| Base Finish: | Gloss/Mirror |
| Bridge Width: | 13 mm |
| Class: | Sunglasses |
| Color: | Clear |
| Display Color/Finish: | Crystal Clear |
| Display Lens Color/Finish: | Cyan/Mirror/Smoke |
| Division: | Eyewear |
| Features: | Shatter Resistant |
| Frame Width: | 136 mm |
| Lens Color: | Blue Mirror |
| Lens Height: | 43 mm |
| Lens Width: | 75 mm |
| Lens: | Single |
| Material: | Polycarbonate |
| Model: | Paragon |
| Product Name: | Sunglasses |
| Product Type: | Eyewear |
| Riding Style: | Dual-Sport/Adventure Touring /Bicycle/Street |
| Segment: | V-Twin |
| Size Group: | Adult |
| Size: | Large Frame |
| Temple Width: | 125 mm |
| Type: | Wrap Around Design |
| Units: | Each |
| Variant: | N/A / Clear Blue Mirror |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility