


$49.98
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
The Fat Boy photochromic sunglasses feature the latest in transitional lens technology. They are precision designed to automatically adjust to temperature and the amount of ultraviolet (UV) light that reaches the lens. Featuring anti-fog, polycarbonate lenses, the Fat Boy boasts increased comfort and protection with closed-cell foam padding around the eyes. With an aggressive, stylish thermoplastic frame, the Fat Boy offers stability and versatility with an edge.
Specs:
| Base Color: | Black |
| Base Finish: | Gloss |
| Class: | Sunglasses |
| Color: | Black |
| Display Color/Finish: | Black/Gloss |
| Display Lens Color/Finish: | Clear/Photochromic |
| Division: | Eyewear |
| Foam Construction: | Closed Cell Foam |
| Frame Width: | 146 mm |
| Lens Height: | 38 mm |
| Lens Width: | 62 mm |
| Lens: | Single |
| Material: | Polycarbonate |
| Model: | Fat Boy |
| Product Name: | Sunglasses |
| Product Type: | Eyewear |
| Riding Style: | Dual-Sport/Adventure Touring /Bicycle/Street |
| Segment: | V-Twin |
| Size Group: | Adult |
| Size: | Medium Frame |
| Temple Width: | 111 mm |
| Units: | Each |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility