



$274.95
Ships from United States.
Ships from United States.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
Want extra peace of mind? Even if a seller doesn't offer returns,
MX Locker gives you the option to make any item returnable with Return Assurance at checkout.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
MX Locker is 100% committed to ensuring that every sale ends in satisfaction—for both buyer and seller. Your payment is held until the item is delivered and approved. If it's not as described, you'll receive a full refund.
Every transaction is backed by our secure payment system. We hold funds until you confirm the item arrived in the promised condition—so you can shop worry-free.
A classic style ape hanger with a whole new attitude. Our Viejo bar is designed to give you that aggressive look you want with an unmatched comfort position you need. Running internal wiring is a breeze with our open-end bar that is finished off with endcaps after installation. “Viejos recuerdos, nuevas experiencias” -old memories, new experiences.
Compatible with 972 Harley Davidson vehicle(s)
Compatible with 16 Yamaha vehicle(s)Specs:
| Base Color: | Black |
| Base Finish: | Gloss |
| Clamping Diameter Imperial: | 1" |
| Class: | Handlebars & Components |
| Color: | Black |
| Color/Finish: | Black/Gloss |
| Controls Diameter Imperial: | 1" |
| Division: | Handlebars & Controls |
| Features: | Cable Throttle Application/Internal Wiring/Knurled Center/Notched for Throttle-By-Wire/Slotted |
| Handlebar Diameter Imperial: | 1" |
| Height Imperial: | 13-3/16" |
| Material: | Steel |
| Outside Diameter: | 1 in. |
| Product Name: | Handlebar |
| Product Type: | Handlebars |
| Pullback/Sweep Imperial: | 4" |
| Riding Style: | Street |
| Rise Imperial: | 13" |
| Segment: | V-Twin |
| Type/Bend: | Ape Hanger/Viejo |
| Units: | Each |
| Variant: | 13" Rise / Black |
| Width Imperial: | 31" |
Responds within 3 hours.
Ships within 3 business days.
Items match their descriptions.
Need help? We're riders just like you.
MX Locker © 2025 Accessibility